Poporodní rituál Rebozo

Tradiční poporodní obřad latinskoamerických a mexických porodních asistentek 

Jinak také rituál „Zavírání kostí“ pomáhá doslova uzavřít tělo matky, které se v mnoha směrech v období těhotenství a porodu „otevře“. Během obřadu jsou pánevní kosti staženy zpět do před – těhotenské polohy a tím je také usnadněno zavinování dělohy.

Rituál může také pomoci novopečené mamince uzavřít se energeticky. Těhotenství i porod mohou být obdobím zranitelnosti, jak po fyzické tak i psychické stránce.

Tento rituál pomůže ženě nabýt stabilitu a obřadně uzavřít těhotenství a porod.

Rituál zavírání kostí je tradičním poporodním obřadem latinskoamerických a mexických porodních asistentek. Ideálně se provádí třetí den po porodu, ovšem přínosný je zcela KDYKOLI. Dokonce i několik let po porodu! Nejčastěji se ale provádí na konci šestinedělí.

 

Rebozo pomáhá i několik let po porodu...

K čemu je rituál Rebozo dobrý?

  • pomáhá při jakémkoli druhu vyčerpání
  • usnadní zavinování dělohy
  • pomůže ženě nabýt stabilitu
  • uzavře tělo po fyzické stránce – pomocí šátků jsou pánevní kosti staženy do původní polohy
  • uzavře tělo po stránce psychické, duševní i duchovní
  • pomůže obřadně uzavřít Vaše těhotenství
  • pomůže obřadně uzavřít Váš porod a to zvlášť v případě, pokud byl náročný nebo traumatický
  • po císařském řezu
  • po potratu

Jak rituál probíhá:

Rituál začínáme společným rozhovorem, kdy mi žena popovídá svůj příběh a sdělí záměr rituálu. Následuje uvolnění ženy jemnou relaxací za pomoci reboza, opečování bříška vybranými oleji, prohřátí bříška bylinnou kompresí a bylinná koupel, po které se žena uloží na vhodnou podložku. Následně ženu obřadně obváži několika tradičními šátky Rebozo a při relaxační hudbě nebo v naprosté tichosti, dle volby ženy, se žena ponoří sama do sebe na tak dlouho, dokud je jí to příjemné. K ukončení relaxace dává pokyn žena sama. Pozvolna ji uvolním ze šátků a žena dál v poklidu vstřebává své prožitky. Pokud je to možné, doporučuji, aby si žena zajistila na dobu rituálu hlídání pro své miminko, nejlépe osobou dítěti známou (otec dítěte, babička, kamarádka…) Kojení miminka v průběhu rituálu je samozřejmostí.     

Kdy rituál probíhá: na konci šestinedělí (lze i dříve – dle uvážení ženy) nebo kdykoliv poté (Rituál lze provést i s odstupem několika let)    

Cena: 3000 Kč

 

Upozornění: V čase schůzky / terapie je zahrnut i čas příchodu, konzultace a odchodu. Pokud přijíždím za Vámi, účtuji si cestovné ve výši 10 Kč / 1km (minimální úhrada cestovného je 50 kč). Sjednanou schůzku je možné zrušit nejpozději do 24 hodin před začátkem. Pokud schůzku zrušíte později, bohužel již neobsadím Vámi zrušený čas. V tomto případě hradíte storno poplatek 500 Kč. V případě, že se nedostavíte v den Vaší návštěvy, hradíte plnou částku sjednané služby.  Objednáním mých služeb vyjadřujete souhlas s tímto storno poplatkem. 

 

Objednat Poporodní rituál rebozo:

3 000