Reference

Reference mi byly zaslány e-mailem mými klientkami

Viki je moje srdeční záležitost už od prvního písmenka

Lucie

Dopisovaly jsme si, když jsem byla podruhé těhotná a moc mi to pomáhalo. Cítila jsem, že má o mě opravdový zájem, upřímnou snahu mi pomoct, citlivé srdíčko a vždy na po ruce radu nejlépe z vlastní zkušenosti. Její pozornost byla respektující a podporující. 

Vždy, když jsem měla něco na jazyku, hned jsem psala Viki a naše sympatie byly obroustranné a toto období, věřím, se nám oběma líbilo.

O to větší bylo mé potěšení, když jsme se poprvé potkaly úplnou náhodou. Vřele se usmála, pochválila jak krásně vypadám, jak mi sluší bříško a naše ruce se dotkly v jemné gestu souznění. Nikdy na to nezapomenu a jsem moc ráda, že se mi někdo takto do hloubky věnoval i když to bylo v čistě v rámci těhotenských konzultací. Děkuji od srdce i za uklidňující telefonát v šestinedělí, který mi dodal odvahu ve chvíli, kdy jsem se cítila zlomená a vrátil mi ztracené sebevědomí a naději. Vím, že na mě moc myslela, stejně jako já na ni.

Milá Viki, děkuji! Stále zabíráš kus mého srdce. 

Kurzů jsem již absolvovala spousty i v jiných směrech ale nikdy mi nebylo tak fajn jako s Viky.

Kačka

Viky je tou nejúžasnější bytostí, která se věnuje ženám, ať už těhulkám, maminkám nebo i dětem. Já a můj muž jsme si ji intuitivně vybrali jako lektorku kurzu jemného zrození a lepší rozhodnutí jsme nemohli udělat. Kurzů jsem již absolvovala spousty i v jiných směrech ale nikdy mi nebylo tak fajn jako s Viky. Je klidná velice příjemná a hlavně ví o čem mluví a dokáže pomoci v každé situaci. Stále se učí a zdokonaluje a její práce jí je posláním a proto má to štěstí že ji může dělat s radostí. Vřele z celého srdce doporučuji. Už její přítomnost uklidňuje 🥰🙏💝 

Děkujeme za vše Viky

S láskou Kačka Honza a Mia

Hypnoporod

Miluška

Účastnila jsem se s manželem brněnského předporodního kurzu hypnoporodu, který vedla právě Viki. Byla jsem poprvé těhotná a také plná strachu z porodu, který mě za 3 měsíce čekal. Díky kurzu jsem měla nádherný porod, a to dokonce koncem pánevním. Co jsem ale nečekala byl následný boj s kojením. Bradavky samá díra, krvavé, bolavé, plné strupů…u kojení jsem vždy brečela…chtěla jsem kojení vzdát. A pak jsem napsala Viki. Ta hned odpověděla a začala se vytvářet emailová konverzace, ve kterých mi radila a podporovala mě. Kojím zatím dodnes (dcera 5 měs.) a jen tak přestat s kojením nehodlám, když jsem si vystála 2 měsíce hororu 😀 Za to vděčím Viki 😉

Kurz Hypnoporodu doporučujeme všem možným přátelům i rodině.

Sandra

Zažili jsme s manželem kurz hypnoporodu od Jemného zrození s úžasnou lektorkou Viki.

Kurz byl velmi dobře vedený a sestavený. Dozvěděli jsme se opravdu vše potřebné od vyšetření na gynekologii (co můžeme, co nemusíme a proč), přes dechové techniky, afirmace, ideální porodní polohy, až po kojení. Také pár zajímavých faktů z historie porodů co a proč se dochovalo doteď. Bylo to tak obsáhlé, že tolik skvělých rad a informací bysme nikdy nestihli načíst nebo se dozvědět někde jinde.

Také se nám líbilo, že v průběhu kurzu jsme se opravdu všichni zapojovali do různých cvičení jako pár, ale i jako jednotlivci (někdy to muž vidí jinak než žena:).

Na kurzu byly občas nezvyklé otázky od nás nastávajících rodičů a Viki měla na všechno odpověď, vše dokázala odůvodnit a hezky vysvětlit.

Můžeme doporučit, už teď během těch pár týdnů co uplynulo jsme kurz vychválili všem možným přátelům i rodině.

Ještě jednou ti moc děkujeme, 

Sandra a Vojta Markovi

 

Cvičení pro těhotné, laktační poradkyně, kurz baby masáží, cvičení kojenců a cvičení batolat

Žaneta

K Viki jsem začala chodit cvičit jako těhotná ve 20tt po telefonické konzultaci s ní, mám velké problémy s páteří (Bechtěrevova nemoc) a už po telefonu byla velice příjemná a dobře na mě zapůsobila. Věděla hned o co se jedná. Začala jsem s cvičením v době, kdy jsem na tom se zády kvůli těhotenskému bříšku nebyla vůbec dobře, Viki mi radila, jak některé cviky upravit, které vynechat… každým týdnem to bylo lepší a lepší, až jsem cvičila vše a cítila se naprosto skvěle. Cvičila jsem až do 37tt a zcela bez potíží! Cvičení bylo skvělé, střídaly se různé druhy cvičení, takže to nebylo pořád dokola to samé a hlavně mělo to rozhodně efekt. Když se mi narodil syn, chodili jsme od 3 měsíců do cvičení s miminky. Moc jsme si cvičení užili, vždy byla na cvičení příjemná atmosféra, moje mimčo věčně uplakané, bylo na cvíču nejspokojenější, spoustu krásných básniček a písniček, ke každé pohybová aktivita. Pozorovala jsem s radostí, jak syn po každém cvičeni udělal nějaký pokrok, ať už ve fyzickém rozvoji nebo v tom sociálním. Viki to s dětma parádně umí, má přirozeně pěkné chování k dětem a ty to vycítí. Dělá svou práci srdcem a je to znát. Viki mi velice pomohla i co se týká problémů při kojení, díky ní jsem to nevzdala a nakonec kojila až do 7mi měsíců. Z jejích rad čerpám i dnes při druhém dítku. Bohužel jsme se odstěhovali a k Viki nemůžu chodit s druhým synem, navíc mám nyní srovnání s jiným cvičením a nedá se to porovnat! Viki je skvělá odbornice, své práci rozumí, snaží se pomoct, poradit. Na její hodiny cvičení jsme se vždy těšili. Porod jsem měla naprosto bezproblémový a rychlý, což přikládám i cvičení a můj nyní 4 letý syn je motoricky velmi obratný, komunikativní, zvyklý na společnost. Viki opravdu doporučuji nejen po odborné stránce, ale taky po lidské stránce.

Poděkování

Eva

S Viki jsem absolvovala perfektní předporodní kurz, cvičení před porodem, po porodu, cvičení s kojenci a hlavně mi velmi pomohla v oblasti kojení, které mi po porodu nešlo. Nevěděla jsem, jak na to, jestli kojím málo nebo moc často, bolelo to, miminko nepřibíralo… Ale Viki mi poradila a navedla mě na správnou cestu a především díky Viki jsem to nevzdala! (přátele, rodina už doporučovali přejít na umělé mléko, vždyť jsme na UM taky vyrostli, proč se budeš trápit kojením…) A dnes jsem Viki za podporu nesmírně vděčná! Syn oslavil rok a stále kojíme podle potřeby a doufám, že dlouho ještě budeme – je paráda vidět, jak je syn spo“kojený“ 🙂 Eva Blatná

Chtěla bych ti poděkovat za tvou podporu, pomoc, rady a zvládnutí tak dlouhého porodu.

Jana

Milá Viki,

bylo to moje první těhotenství, plánované a bylo to krásné. Byť jsem měla velký strach ze samotného porodu, jak to zvládnu. Věděla jsem, že budu mít velkou podporu od přítele, ale po určitém nepříjemném zážitku z pohotovosti v porodnici na Obilném trhu, jsem se rozhodla, že bych měla ráda ještě u porodu člověka, který poradí, pomůže a řekne, co čekat, co nastane, co se bude dít. A věděla jsem, že chci,  aby samotný porod nebyl pro mne nepříjemnou vzpomínkou, ale tím, na co budu vzpomínat s pomyšlením, že vše proběhlo bez problému a hlavně v klidu. A to se díky tobě stalo. Nejen, že jsi mi pomohla s porodním plánem, vysvětlila, na co mám nárok, co můžu, ale byla jsi velkou podporou a pomocí při samotném porodu.

Samotný porod pro mě začal doma kolem druhé hodiny odpoledne. Vše se však rozjelo až po půlnoci, kdy kontrakce začaly být pravidelnější. Po krátkém telefonátu jsme se potkali až v porodnici, kde nás nechali na porodním sále. Měli jsme velké štěstí na porodní asistentky, které nám ponechaly klid a čas. I když porod trval až do půl čtvrté odpoledne, tak vše jsme díky tobě zvládli. Jsem také ráda, že jsi mě odradila od epidurálu, který jsem si chtěla nechat píchnout  skoro na konci porodu, protože už to pro mě bylo dlouhé a únavné. Až po propíchnutí plodové vody se porod pořádně rozjel a díky tvým kouzelným rukám pro mne bolest kontrakcí byla snesitelnější.

Chtěla bych ti tedy ještě tímto poděkovat za tvou podporu, pomoc, rady a zvládnutí tak dlouhého porodu. Díky tobě strach z porodu opadl, protože jsem věděla, že když by se něco stalo, věděla by sis rady.

Díky! 

Jana, Jura a Matýse

Moc děkuji Viki 🙂

Martina Veselá

Viki jsem potkala náhodou a nikdy této náhodě nebudu dost vděčná :o). Jsem velmi roztržitá a nerozhodná. Než se k něčemu odhodlám tak mi to všechno dlouho trvá. Velmi toho promarněného času lituji, protože než jsem kontaktovala Viky, trápila jsem se se vším zbytečně sama.
Jako prvorodičku mě v těhotenství mnoho věcí překvapilo, nevěděla jsem co se děje anebo s tím mám dělat. Viki mi vždy poradila, vysvětlila a podpořila mě.
Naše malá princezna je velmi plačtivé dítě, nesnese kočárek, postýlku, vlastně nic a pořád jen pláče. Šestinedělí pro mě tak bylo peklo na zemi. Díky radám a pomoci Viki jsem se nezbláznila. Vždy se mi snažila pomoci najít řešení v, pro mě, nepřekonatelné záležitosti. Například kojení mi nešlo už od porodnice, tam ale nebyly sestry vůbec příjemné a tak jsem se jim o pomoc říci bála. S Viki to bylo jiné. Přivítala mě milým úsměvem, podpořila i přítele, který byl na konzultaci se mnou, a náhle jsem se vůbec nebála na cokoli zeptat. Ukázala mi správnou techniku kojení, více poloh a odpovídala na všechny moje otázky v péči o miminko. A že jich rozhodně nebylo málo. Soužití mojí nově vzniklé rodiny se náhle rapidně zlepšilo. Viki totiž nejen zlepšila moje kojení ale i uklidnila psychický stav, podpořila, vysvětlila změny, co se dějí, budou dít anebo mohou nastat. Nepřipadala jsem si tak ztracená. Klidnější maminka = klidnější miminko. Informace Viki předává jako profesionál, ale i jako žena, maminka a člověk se srdcem na správném místě.
Malé jsou skoro tři měsíce a služby Viki využíváme i nadále. Zpětně mě mrzí, že jsem nevyužila jí vedenou předporodní přípravu, kterou mi nabízela. Nyní se chystáme na masáže miminek, které jak doufáme, ještě více pomůžou naší Dominičce zlepšit adaptaci na tento svět a na své rodiče a nám rodičům na náš poklad. Každopádně to budou příjemně strávené chvíle s mojí rodinou.

Za mě mohu dulu, fyzioterapeutku, ženu, matku, laktační poradkyni, lektorku, člověka… apod. všem ze srdce doporučit
Viki ještě jednou za všechno moc děkuju a…děkuju
S pozdravem a přáním pěkného dne
Martina Veselá, Roman a Dominička :o)

Cvičení, příprava i dno

Lucie

V těhotenství jsem začala chodit k Viki na cvičení a bylo to fajn a hlavně velmi přínosné. Nejen že jsme cvičili, ale učili jsme se i dýchat a pracovat s pánevním dnem. A také jsme si vyslechli hromadu zkušeností z porodů. K Viki jsem šla i na přípravu na rodičovství, což je nejlepší kurz co znám, ikdyž se někdy díky diskuzím protáhl do pozdních hodin:-). Pokud jde o uvolnění pánevního dna, tak se špatně posuzuje jak moc mi to pomohlo. Protože jsem ale měla perfektní porod u kterého se mnou Viki byla, tak určitě bylo všechno k užitku. Teď už se těším až začneme s malou chodit na cvičení s mimi☺

Přítomnost duly taky silně ovlivňuje chování a reakce nemocničního personálu

Elen

Přemýšlela jsem, jak popsat výhody duly u porodu 🙂

Zásadní rozdíl je asi v tom, ze partner, nebo jiná osoba blízká, která by s vámi u porodu byla, s vámi sdílí bolest i strach, společně s vámi se bojí o váš život i o zdraví miminka. Vaše bolest, nebo spíš jeho vnímání vaší bolesti ho konsternuje natolik, že ho samostatně nenapadá, čím, nebo jak vám pomoci. O všechno si musíte říkat. I když vám to zrovna vůbec nemyslí 🙂 Takový doprovod je v podstatě jen soucitná osoba, což se sice hodí, ale moc nepomůže…

Zatím co dula ze zkušenosti ví, ze porod může bolet, a jak se maminky chovají, takže se o vás nebojí, vaše chování nijak neposuzuje, smysluplně reaguje a sama nabízí možnosti pomoci. Navrhuje polohy a aktivity a ve vhodný moment se snaží masáží odvést pozornost od bolesti 🙂

Z počátku jsem měla pocit, že mi Viki se svoji drobnou postavou nemůže pomoct ani vstát z postele… Brala jsem si ji spíše jako psychickou podporu a rádce 🙂

Ale při tlačení držela v náruči téměř polovinu mého těla!

U toho ještě přidržovala sondu na břiše a komunikovala s personálem, zatím co já zvládla jen kňučet a lapat po dechu 🙂

Přítomnost duly taky silně ovlivňuje chování a reakce nemocničního personálu. Zatím co vy jste víceméně mimo, i přesto jsou porodníci pod „dozorem“ cizí osoby 🙂

V podstatě vás hned zařadí mezi alternativní rodičky a je jim jasné, že budete odmítat většinu lékařských zásahů, což rozhodně má svá pozitiva… Nevím jak popsat, čím vším mi byla Viki nápomocna, ale neumím si představit, ze by tam semnou nebyla. Už jen ta chvíle, kdy si odskočila na wc byla TAAAAK hrozně dlouhá! 🙂

Dula není jen pro prvorodičky…

Maminka Sebastiánka

Sebastiánek je náš druhý syn. Jeho bráška Matyášek se narodil před 3 lety akutním císařským řezem. Důvodem byl infarkt placenty. Ukončení těhotenství císařským řezem bylo pro nás nečekané a velmi stresující. Naštěstí všechno dobře dopadlo.

Když jsme se dozvěděli, že čekáme druhé miminko, byli jsme šťastní, ale zároveň jsme se báli toho, aby se situace znovu neopakovala. Těhotenství probíhalo naprosto bez komplikací a já jsem se cítila dobře. Přisuzuji to také tomu, že jsem navštěvovala cvičení pro těhotné, které vede Viki. Nikdy mne nebolela záda, jako když jsem čekala Matyáška a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací.

S Viki se známe už delší dobu. Je to velice milá, ochotná a vstřícná osoba s neuvěřitelným elánem do života. To, že se mnou (s námi) byla u porodu mi hodně pomohlo. Ve chvílích, kdy jsem toho měla plné zuby a neměla už sílu, mne držela psychicky nad vodou a za to jí jsem velmi vděčná, protože jsem si myslela, že to nezvládnu.

Samotný příchod Sebíka na svět trval trošku déle než obvykle, ale stává se to. V neděli 23.2.2014 mi v noci odtekla plodová voda. Po 2 hodinách jsme se s manželem a Viki rozjeli do porodnice v Bohunicích. Bolesti jsem měla po 4 minutách, ale byly to pouze poslíčci. Nález byl – otevřená na špičku prstu. Kvůli odteklé plodové vodě mne již domů nepustili a tak jsem se šla ubytovat na nadstandardní porodní box. V pondělí brzo ráno mi porodní asistentka zavedla dva čípky, že prý potřebuji odpočívat. Bolesti v tu chvíli přestaly. Viki tu celou dobu byla se mnou, kdyby se přece jen porod rozběhl sám. Bohužel nerozběhl. V úterý ráno mi tedy začali porod vyvolávat. Nejdříve čípkem, pak klystýrem a nakonec oxytocinem. Až teprve infúze s oxytocinem mi zabrala a rozjela ukrutné bolesti. Myslela jsem si, že to bude můj konec. I přesto, že mně Viki hodně pomáhala (masáže, sprchování a cenné rady) jsem si nakonec nechala zavést epidurál. Téměř po 6 hodinách bolestí se nám narodil Sebastiánek. I když porod nebyl procházka růžovou zahradou, tak to stálo za to. Ten úžasný pocit, když se maličký narodil nám už nikdo nevezme.

Viki moc děkuji za ochotu, trpělivost a chvíle, kdy byla se mnou. Byla mou rádkyní během těhotenství, při porodu a vím, že se na ni můžu obrátit i teď, když budu potřebovat s něčím poradit.

Cvičení pro těhotné, předporodní příprava, tanečky pro těhotné a maminky s dětmi, kurz baby masaží, cvičení pro miminka 3 – 6 měs

Petra

S Viki jsme toho s mojí dcerou absolvovaly opravdu hodně. Ona samozřejmě nejdříve spíše pasivně v pohodlí uvnitř pupíku :-), ale jak jen to bylo možné po jejím narození, naskončily jsme do dalších pohybových aktivit společně. Momentálně si s mojí 4měsíční dcerou užíváme cvičení pro miminka, které je pro mne jako prvorodičku k nezaplacení, neboť jsem neměla vůbec ponětí, co vše se dá po pohybové stránce dělat s dítětem již od 3 měsíců věku. Jsem také velmi ráda za kurz baby masáží, protože pozoruji, že pravidelné masírování mojí dcery pozitivně podporuje její psychomotorický vývoj. Všechny kurzy a cvičení, které jsem dosud navštívila, mohu vřele doporučit, neboť byly/jsou po všech stránkach velmi přínosné.

Cvičení pro těhotné a příprava k porodu

Simona

Na cvičení jsem chodila od poloviny těhotenství a díky němu jsem po celé těhotenství neměla problémy se zády. Po cvičení jsem se vždy cítila skvěle a uvolněně. Na přípravě jsem se dozvěděla všechno potřebné jak o těhotenství, tak o porodu a následné péči o miminko. Chystám se i na další kurzy. Rozhodně doporučuji 🙂

Vždy, když jsem měla něco na jazyku, hned jsem psala Viki a naše sympatie byly obroustranné a toto období, věřím, se nám oběma líbilo.

O to větší bylo mé potěšení, když jsme se poprvé potkaly úplnou náhodou. Vřele se usmála, pochválila jak krásně vypadám, jak mi sluší bříško a naše ruce se dotkly v jemné gestu souznění. Nikdy na to nezapomenu a jsem moc ráda, že se mi někdo takto do hloubky věnoval i když to bylo v čistě v rámci těhotenských konzultací. Děkuji od srdce i za uklidňující telefonát v šestinedělí, který mi dodal odvahu ve chvíli, kdy jsem se cítila zlomená a vrátil mi ztracené sebevědomí a naději. Vím, že na mě moc myslela, stejně jako já na ni.

Milá Viki, děkuji! Stále zabíráš kus mého srdce. 

Cvičení pro těhotné

Radka

Na cvičení k Viki, jsem chodila celé těhotensví, bylo to velmi příjemné a po cvičení  jsem se vždy cítila skvěle. Záda mě nebolela a fit jsem byla do konce těhotenství. Určitě doporučuji všem nastávajícím maminkám.

Viki je malá droboučká osůbka s obrovskou pozitivní energií a chutí do práce

Maminka Elišky

Když jsem zjistila, že čekám miminko, dostavily se pocity neuvěřitelného štěstí a radosti, které vzápětí vystřídal obrovský strach, obavy a stres kvůli zdravotním komplikacím. Dlouho jsem proto řešila to, co bylo aktuálně potřeba – že mě čeká také porod jsem si začala uvědomovat až někdy po 30.tt. V té době mě napadlo, že by bylo dobré, abychom na to celé s manželem nebyli úplně sami. Začala jsem se ptát známých, hledat na internetu a obvolávat všechny duly, které mi přišly sympatické. Žádná z nich však už nemohla, protože jsem prý volala pozdě.

Naštěstí jsem pak narazila na web, který patřil Viki. To, co jsem si tam přečetla, bylo sympatické, stejně jako sama jeho majitelka při našem prvním setkání. Dobře na mě působilo to, že měla vystudovanou fyzioterapii, účastnila se spousty různých kurzů, včetně toho pro budoucí duly – snažila se tedy porozumět nejen lidskému tělu, ale i duši.

Viki je malá droboučká osůbka, která ale musí každého odzbrojit svojí obrovskou pozitivní energií a chutí do práce, přesněji řečeno chutí pomáhat druhým. Jak jsem pochopila – s nadšením sbírá (studiem a i na vlastní životní cestě) nové informace, kterými chce druhým ženám a jejich rodinám pomoci v situaci, když  se jejich život  s příchodem děťátka od základů mění. Jsem moc ráda, že jsem si vybrala jako průvodce touto životní etapou  zrovna Viktorii, i když mi přímo s porodem nemohla pomoci tak, jak bychom si obě představovaly – musela jsem rodit císařským řezem a kvůli předčasnému odtoku plodové vody byl bohužel porod od samého začátku řízen vyloženě medicínsky. Přirozeně se prostě mojí dceři Elišce ven nechtělo.

 Díky Viki jsem ale po celou dobu měla pocit, že na to všechno nejsem sama a byla jsem díky její přítomnosti klidnější. Moc mi pomohla masážemi zad, povídáním, radami ohledně porodních poloh, když jsme ještě doufaly, že porod proběhne přirozeně.

Ráda bych ti touto cestou, Viki, poděkovala – za podporu, nejen před porodem a během něho, ale i po něm. Ona ta pomoc má hodně různých tváří – v pravý čas poradit, povídat si, mluvit o věcech otevřeně, podělit se o zkušenosti, nebo prostě jen být vedle někoho, když to zrovna potřebuje… Moc mi pomohlo, že jsi se mnou po porodu probrala všechno, co se událo, upozornila mě na to, s čím by mohl být problém a co je dobré udělat pro to, aby vše probíhalo hladce.  I s kojením jsi nám poradila naprosto úžasně, dodnes používáme polohy, které jsi nám ukázala a Eliška je při pití mlíčka moc spokojená.

Pokud někdo váhá, zda si vzít dulu k porodu – určitě říkám ANO a pokud bych se někdy rozhodla pro další dítě, určitě budu chtít Viki u porodu znovu.

Ještě jednou ti s Eliškou moc děkujeme a přejeme hodně pracovních i osobních úspěchů!

T + E

Porodem to nekončí, ale začíná – řešit problémy s kojením, poradit s péčí o miminko…

Hanka

Viki je má dlouholetá kamarádka a skvělý člověk. Když jsem se dozvěděla, že začala nabízet služby duly a já se dozvěděla, že jsem těhotná, vůbec jsem neváhala. Navíc jako prvorodička jsem byla plná představ, očekávání a možná i malinko obav co se porodu týče.

S Viki jsme se začaly potkávat nejdříve na cvičeních, pak i soukromě na předporodní přípravě. Na porod jsem se tak s její pomocí mohla připravit nejen fyzicky,ale i psychicky. Vždy jsme ocenila, že můžu vznést jakýkoli dotaz a nepřipadat si hloupě. Viki totiž vše se zájmem poslouchá a zcela bez jakýchkoli předsudků zodpoví. Rychle jsem s ní nabyla dojmu, že porod je krásná přirozená věc a velká výsada ženy :o)

Viki mi podala v rámci setkání velmi cenné informace i ohledně věcí co vzít do porodnice, probrala se mnou moji představu porodu, na mé přání pomohla sestavit porodní plán.

Její pomoc při porodu samotném je neocenitelná. Malý byl přenášený o devět dní (během kterých mě v porodnici ob den stresovali že už je docela velký, že mi udělají hamiltna a kde co), během kterých jsem s ní konzultovala snad stokrát, kdy mi poradila, co můžu na vyvolání porodu zkusit a podržela i psychicky. Nakonec jsem musela na porod vyvolávaný, neb už mě v porodnici nechtěli nechat dál přenášet. O porodech vyvolávaných se často říká, že jsou více náchylné k nějakým komplikacím, protože je tam lékařský zásah hned od začátku.

Odjeli jsme tedy do porodnice a poté co mi zavedli prostaglandin a píchli vodu jsme i díky tomu, jak tam se mnou Viki pracovala a starala se odrodili za 4,5 hodiny. Pomohlo mi, že mě masírovala, pomohla mi ze sprchy, do sprchy, obouvala ponožky, nabízela nové úlevové polohy, a hlavně mě neutěšovala, naopak naladila mě tak, abych neskuhrala a soustředila se na to, že Valdík přichází na svět. Na druhou dobu porodní pak přijel do porodnice i tatínek Valdíka a Viki velmi intuitivně reaguje na aktuální situaci, nechá rodičům takový prostor jaký potřebují. I když si člověk dopředu ujasňuje jakou má kdo představu, reaguje na nastalou situaci a potřeby mé, tatínka a dítěte.

Po porodu s námi zůstala další dvě hodiny, ve kterých by se mohlo zdát, že už není potřeba,ale naopak,nejprve se stáhla a nechala nás užít si první okamžiky, až to bylo potřeba, a tatítek si vzal malého, pomohla mi do sprchy, obléct se, najíst a v klidu odejít na šestinedělí.

Velmi ochotně za mnou přijela ještě i do porodnice den po porodu řešit problémy s kojením a i po té jsem jí mohla kdykoli zavolat a řešit co je potřeba,porodem to totiž nekončí ale začíná :o)

Porod byl tak pro mě pozitivní zážitek a krásný start s malým.

Velké díky nás tří

Hanka, Vítek a Valdík

Strollering

Renča

Super aktivita na čerstvém vzduchu. Nemusí se shánět hlídání a člověk si dá opravdu do těla, když cvičí poctivě. Díky Viki 🙂

Jako první velké pozitivum beru absolvování kurzu předporodní přípravy s Viki

Hanča

Na porod nevzpomínám úplně s nadšením, neb jsem netušila, jak to bude bolestivé. Myslela jsem si, že díky masírování hráze a všem možným úkonům, které jsem dostala doporučené a aplikovala, to bude pohodička. Nebyla. O to víc jsem ráda, že jsme měli Viki u porodu jako dulu. Když jsem doma poprvé oznámila, že plánuji mít dulu u porodu, tak manžel chvíli nechápal, proč? Že to zvládneme sami, když je tam ještě porodní asistentka dané porodnice. Ale nakonec byl i on rád, že s námi Viki byla. 

Jako první velké pozitivum beru absolvování kurzu předporodní přípravy s Viki, kdy jsem byla ze začátku dost v šoku, co a jak probíhá, co se v porodnicích děje, jaké jsou přístupy, atd… Ale to, že jsem měla dost informací, co je a co není možné, jsem si ujasnila, jak chci, aby porod probíhal a vše jsem si dala na radu Viki do porodního plánu. Takže původní plán byl rodit přirozeně, bez urychlování, bez nástřihu a hlavně bez medikace. No, nakonec to tak nedopadlo, protože situace při porodu se různě mění, ale tím, že jsem měla porodní plán, musel se mnou personál vše konzultovat a i při návrhu, abychom píchli vodu, připíchli oxytocin, nebo nastřihli hráz, se vždy čekalo na můj souhlas, který jsem chvíli zvažovala a dané úkony odsouhlasila až ve chvílích, kdy se porod zpomaloval, nebo několik hodin nehnul. 

Viki mi byla velikou oporou při bolestech, kdy uměla poradit, jakou polohu zaujmout, jak polohy střídat a na zmírnění bolestí mi masírovala záda. Dále bylo super, že se mnou chodila do sprchy a tam mi pomáhala při kontrakcích… 

Bylo moc prima, že se mnou byl u porodu i manžel, byla jsem ráda, že mě drží za ruku, pomáhá mi při kontrakcích držet hlavu, a hlavně že je tam prostě se mnou. Ale upřímně jsem taky byla moc ráda, že nevidí, co se tam dole děje. Nemyslím si, že by to pro něj byl hezký zážitek a mně by to bylo nepříjemné. Takto se mi mohl věnovat hlavně po psychické stránce a fyzicky mě držet, což bylo to nejlepší, co pro mě mohl udělat. 

Na radu Viki jsme při začínajících kontrakcích zůstali doma co nejdéle (10 hodin), a do porodnice jeli, až když mi přišly bolesti nesnesitelné (cca ve 4h ráno). Tam jsme se s Viki setkali a já v domnění, že budu každou chvilku rodit, jsem šla na vyšetření na příjem. Trochu nepříjemná informace byla, že jsem otevřená jen na 2cm, takže porod byl ještě dost daleko přede mnou. No, na porodním sále jsem strávila 9,5 hodiny, což příjemné nebylo, ale vzhledem k mé nechuti k nemocničnímu prostředí jsem ráda, že jsem do porodnice nejela dřív. Porod nakonec proběhl přirozeně (bez nutnosti použití kleští, čímž mě doktor trochu vyděsil, že pokud do určité doby neporodím, tak kleště budou nutnost). Je neuvěřitelné, když se ta hlavička objeví mezi nohami…a pak už to šlo v pohodě, že jsem o tom skoro nevěděla. Miminko jsem si hned nechala dát na své tělo a nechávali jsme dotepat pupečník + mimísek se po chvíli krásně sám přisál k prsu, což je nádherný pocit (ještě teď se mi derou slzy do očí, když si na to vzpomenu). Placentu jsem porodila ani nevím jak, a po opíchnutí proti bolesti mi doktorka sešila poraněná místa dole. To už jsem téměř nevnímala, neboť nadšení z miminka vše přehlušilo. Měli jsme i úžasnou porodní asistentku, takže můj porod byl v rámci možností ideální. Jediné, co mě nepříjemně překvapilo, byl doktor, který po porodu přišel s tím, že si miminko na 30 vteřin vezme, aby ho změřil, zvážil, atd…přitom jsem v porodním plánu měla výslovně napsáno, že miminko chci nechat dvě hodiny po porodu na svém těle, aby mohl proběhnout kompletní bonding, a rozhodně ho nechci nechat od sebe odebrat kvůli nějakému měření. Já bych asi vůči „lékařské autoritě“ v tom svém zničeném stavu jeho žádosti podlehla a bylo by mi to strašně líto, že mi ho berou, a že jsme bonding přerušili, naštěstí jsem měla vedle sebe manžela, který žádost doktora rezolutně odmítl, uf. Takže jsem si užila krásný bonding a miminko jsme nechali zabalit do zavinovačky až po 2 hodinách po porodu, kdy jsem se musela zmátořit, jít do sprchy a přesunout se na oddělení šestinedělí. Viki mi pomohla i s touto závěrečnou sprchou, což bylo dobře, protože jsem měla pocit, že každou chvíli vysílením omdlím. 

V porodnici jsem zůstala ležet od úterního odpoledního porodu do pátku a během této doby jsem se několikrát dívala do svých zápisků z předporodní přípravy, kterou Viki vedla, abych si ujasnila, co dělat a co ne, a hlavně jsem v zápiscích listovala hodně 3. den po porodu, kdy mi chtěli miminko vzít kvůli žloutence. Díky zápiskům jsem byla připravená jim říct, že pokud nedosáhl bilirubin určité hodnoty, tak jim ho do boxu k ozařování modrým světlem nedám…naštěstí měl takové hodnoty, že mi ho nakonec vzít nechtěli, ale ty dvě hodiny, co jsem čekala na výsledky, byly hrozné. 

A poslední, za co chci Viki poděkovat, je její ochota vždy poradit po telefonu, když jsem si pak doma nevěděla s něčím rady, a za dvě návštěvy, které u nás absolvovala po porodu, aby mi zkontrolovala techniku kojení a poradila s dalšími situacemi, ve kterých jsem byla jako prvorodička příliš nejistá. 

 

Takže, Viki, díky moc a přeji mnoho hezkých porodů! Hanča

 

Cvičení pro těhulky a uvolnění pánevního dna

Jiřka


Cvičení pro těhotné bylo moc příjemné, člověk přišel na spoustu vychytávek a jiných myšlenek mezi ostatními těhulkami a cvičení s Viki bylo bezvadné a příjemné. K uvolnění pánevního dna jsem dlouho přemlouvala sama sebe ale po těžkém prvním porodu jsem se rozhodla to zkusit a opravdu úžasná věc, neboleli mě pak tolik záda a porod dcerky byl velice rychlý a ted zpětně bych řekla i příjemný zážitek:-) takže jedině doporučuji

Viki nejen zlepšila moje kojení, ale i uklidnila psychický stav, podpořila, vysvětlila změny

Martina


Viki jsem potkala náhodou a nikdy této náhodě nebudu dost vděčná :o). Jsem velmi roztržitá a nerozhodná. Než se k něčemu odhodlám tak mi to všechno dlouho trvá. Velmi toho promarněného času lituji, protože než jsem kontaktovala Viky, trápila jsem se se vším zbytečně sama.
Jako prvorodičku mě v těhotenství mnoho věcí překvapilo, nevěděla jsem co se děje anebo s tím mám dělat. Viki mi vždy poradila, vysvětlila a podpořila mě.
Naše malá princezna je velmi plačtivé dítě, nesnese kočárek, postýlku, vlastně nic a pořád jen pláče. Šestinedělí pro mě tak bylo peklo na zemi. Díky radám a pomoci Viki jsem se nezbláznila. Vždy se mi snažila pomoci najít řešení v, pro mě, nepřekonatelné záležitosti. Například kojení mi nešlo už od porodnice, tam ale nebyly sestry vůbec příjemné a tak jsem se jim o pomoc říci bála. S Viki to bylo jiné. Přivítala mě milým úsměvem, podpořila i přítele, který byl na konzultaci se mnou, a náhle jsem se vůbec nebála na cokoli zeptat. Ukázala mi správnou techniku kojení, více poloh a odpovídala na všechny moje otázky v péči o miminko. A že jich rozhodně nebylo málo. Soužití mojí nově vzniklé rodiny se náhle rapidně zlepšilo. Viki totiž nejen zlepšila moje kojení ale i uklidnila psychický stav, podpořila, vysvětlila změny, co se dějí, budou dít anebo mohou nastat. Nepřipadala jsem si tak ztracená. Klidnější maminka = klidnější miminko. Informace Viki předává jako profesionál, ale i jako žena, maminka a člověk se srdcem na správném místě.
Malé jsou skoro tři měsíce a služby Viki využíváme i nadále. Zpětně mě mrzí, že jsem nevyužila jí vedenou předporodní přípravu, kterou mi nabízela. Nyní se chystáme na masáže miminek, které jak doufáme, ještě více pomůžou naší Dominičce zlepšit adaptaci na tento svět a na své rodiče a nám rodičům na náš poklad. Každopádně to budou příjemně strávené chvíle s mojí rodinou.

Za mě mohu dulu, fyzioterapeutku, ženu, matku, laktační poradkyni, lektorku, člověka… apod. všem ze srdce doporučit
Viki ještě jednou za všechno moc děkuju a…děkuju
S pozdravem a přáním pěkného dne
Martina Veselá, Roman a Dominička :o)

Že mě k porodu doprovodí právě Viki jsem se rozhodla až na cvičení

Natálka


To, že nechci být u porodu jen sama s manželem, jsem celkem s jistotu věděla už na začátku těhotenství. Nemocnice na mě působí velmi negativně, tak jsem chtěla mít u sebe oporu, kterou budu znát a budu jí moct při porodu věřit. Že mě k porodu doprovodí právě Viki jsem se rozhodla až na cvičení, když jsem jí trochu lépe poznala. Na předporodní kurzy jsem bohužel nechodila, protože jsem měsíc před porodem měla státnice, tak jsem byla ráda, že zvládám vůbec učení. Veškeré přemýšlení nad porodem jsem tedy stále odsouvala, což jsem nakonec zjistila, že bylo jen dobře. Už i během kurzu cvičení mi Viki zodpověděla všechno co mě zajímalo, takže moje obavy byly čím dál menší. Největší strach jsem asi měla z velkých a zdlouhavých bolestí v nemocnici, z toho, že přece nemůžu vytlačit tak velký mimčo 😀 a z nástřihu a šití. Díky doporučení cvičení s Aniballem jsem se zbavila strachu, že mimčo nevytlačím, a tak už zbýval „jen“ velký strach ze samotné nemocnice a bolesti.


V den porodu jsem v noci ucítila menší bolest a v tu chvíli mi Viki píše, že jede k porodu, tak jsem se s Matyáškem domluvila, že to určitě porod ještě není a usnula jsem. Po pár hodinách jsem se ale vzbudila a vidím od Viki sms, že už mají porozeno a můžu rodit. Jak kdyby to Matyášek věděl a hned ráno dal o sobě vědět. Kontrakce byly postupný a ze začátku ani moc nebolely, a tak jsem ještě stihla uklidit, zkouknout pár seriálů, ale kolem poledne to začalo být intenzivnější, a tak jsem byla s Viki domluvená, že jakmile to bude tak po 5 minutách tak přijede. Pořád mi ale přišlo, že na to, že to má být porod, tak to tolik nebolí (vzhledem k mému strachu z bolesti, jsem si říkala, že až nebudu moct bolestí mluvit, tak to bude teprve přece ten porod :-D). Kontrakce sice byly častější, ale já stále mohla mluvit 😀 no ale i tak Viki raději přijela. Viki se taky moc nezdálo, že bych měla rodit, a tak na mě zkusila spoustu fíglů s polohováním, který zázračně pomohly. U některých poloh jsem si občas říkala, jestli já to mám zapotřebí, jestli by to nešlo i bez prodýchávání kontrakcí na záchodě, hlavou dolů z gauče, bez houpání břicha v šátku ale po 2 hodinách všech těchto poloh začala hodně odtékat plodová voda a měla jsem pocit, že mimčo už musí ven, jelikož Viki moc dobře věděla, že chci do porodnice jet až na poslední chvíli, tak tomu tak opravdu bylo 😀 Ohromnou oporou pro mě bylo masírování zad míčkem, bez kterých by pro mě bolesti byly mnohem horší.
Po těchto dvou hodinách přišly ony bolesti, kdy jsem nemohla mluvit, a tak jsme jeli fofrem do porodnice. Měla jsem ohromné štěstí na sestřičku, která byla úžasná a plně respektovala můj porodní plán. Vzhledem k silným kontrakcím mi ani nenutila natáčet dlouhý monitor a rovnou jsme šli rodit. Polohu jsem si mohla vybrat podle sebe a do půl hodiny po příjezdu jsem měla porozeno, bez nástřihu, bez šití. Při rození placenty jsem sice bohužel začala víc krvácet, takže i když jsem nechtěla žádnou medikaci, tak mi ji nakonec museli dát, aby se krvácení zastavilo. I tak ale svůj porod hodnotím jako krásný silný zážitek a pokaždé když si ho přehrávám v hlavě, tak mám slzu v oku, jak to byl úžasný pocit, když jsem poprvé uviděla svého Matyáška.


Chtěla bych ti Viki za celou rodinu moc poděkovat, že jsi mi byla velkou oporou a budu se těšit na další porod.
Natálka, Matyášek a Vojta