Baby masáž

neboli masáž miminek, je tou nejjemnější formou masáže, která má podobu hlazení a dotekové relaxace. Dětem přináší užitek po stránce fyziologické i emocionální. Poskytuje jim zklidnění, uvolnění a útěchu, potřebnou pro další jejich růst a vývoj. Jemná masáž podporuje vazby mezi rodiči a dětmi. Pomáhá vzájemnému porozumění a pocitu přijetí. Pokud došlo k problémům v těhotenství nebo při porodu, můžeme jemným hlazením děťátka rozpustit psychické bloky jak u rodičů, tak i u dětí.

Tato doteková terapie je mnohostranně prospěšná. U předčasně narozených dětí vede ke zvýšení váhového přírůstku, zlepšení vnímavosti a mentálního rozvoje. Celkově zvyšuje odolnost organismu dítěte a pomáhá mírnit běžné potíže od koliky a prořezávání zoubků až po bolesti uší a záněty dýchacích cest. Zlepšuje spánkový rytmus, odstraňuje poporodní trauma, uvolňuje svalové napětí, pozitivně ovlivňuje stavy alergiků.. Velice důležitý je i přínos po emocionální stránce – upevňuje láskyplný vztah mezi děťátkem a rodičem. Dále stimuluje vnímavost, navozuje pocit klidu, pohody a bezpečí, zlepšuje komunikaci a harmonii v rodině.

Masáž provádí rodič nebo někdo děťátku blízký. Lze ji aplikovat již od narození a udělat z masáže rituál, kdy své děťátko denně masírujeme ve stejnou dobu například před nebo po koupání. Masáž se provádí přírodními oleji (lisovanými za studena), bohatými na vitamíny a minerály.

Kurz baby masáže - masáže miminek

Účinky baby masáží:

 • Prohloubení vazby mezi rodiči a dětmi
 • Navázání neverbální komunikace
 • Zklidnění – děti se učí relaxovat, soustředit se, lépe spolupracují a lépe usínají
 • Děti jsou odolnější vůči nemocem i škodlivým vlivům okolního prostředí
 • Zlepšuje trávení i krevní oběh
 • Napomáhá procesu uvědomování si vlastního těla

 

Účinky u problémových dětí:

 • Odstranění poporodního traumatu (především po těžkém porodu a císařském řezu)
 • Léčení dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, lehké mozkové dysfunkce
 • Zlepšení stavu astmatiků, alergiků, ekzematiků
 • Zklidňuje neklidné, stresované děti

Kurz baby masáže Vás naučí nejen techniku doteků a hmatů, ale i vhodné používání masážních olejů a správnou manipulaci s dítětem. Každá hodina má část teoretickou i část praktickou.

Druhy kurzu:

 • Skupinový – celkem 2 lekce, každá trvající cca 60 – 90minut
 • Individuální – pro děti vyžadující individuální přístup

Kurz mohou absolvovat i těhotné ženy, které nácvik masáží praktikují na panence.

Kurz baby masáže Vás naučí nejen techniku doteků a hmatů, ale i vhodné používání masážních olejů a správnou manipulaci s dítětem. Každá hodina má část teoretickou i část praktickou.

Skupinový kurz

Termín: bude vypsán dle aktuální poptávky

Cena: 1000 Kč / 2 lekce

Individuální kurz

Cena: 1500 Kč – obě lekce proběhnou v 1 návštěvě

Upozornění: V čase schůzky / terapie je zahrnut i čas příchodu, konzultace a odchodu. Pokud přijíždím za Vámi, účtuji si cestovné ve výši 10 Kč / 1km (minimální úhrada cestovného je 50 kč). Sjednanou schůzku je možné zrušit nejpozději do 24 hodin před jejím začátkem. Pokud schůzku zrušíte později, bohužel již neseženu náhradu na Vámi zrušený čas. V tomto případě hradíte stornopoplatek v plné výši objednané služby. Objednáním mých služeb vyjadřujete souhlas s tímto storno poplatkem.

S sebou: látková čtvercová plena pod miminko, miminko nebo panenka

Objednat se na baby masáž