Baby masáž

neboli masáž miminek, je tou nejjemnější formou masáže, která má podobu hlazení a dotekové relaxace. Dětem přináší užitek po stránce fyziologické i emocionální. Poskytuje jim zklidnění, uvolnění a útěchu, potřebnou pro další jejich růst a vývoj. Jemná masáž podporuje vazby mezi rodiči a dětmi. Pomáhá vzájemnému porozumění a pocitu přijetí. Pokud došlo k problémům v těhotenství nebo při porodu, můžeme jemným hlazením děťátka rozpustit psychické bloky jak u rodičů, tak i u dětí.

Tato doteková terapie je mnohostranně prospěšná. U předčasně narozených dětí vede ke zvýšení váhového přírůstku, zlepšení vnímavosti a mentálního rozvoje. Celkově zvyšuje odolnost organismu dítěte a pomáhá mírnit běžné potíže od koliky a prořezávání zoubků až po bolesti uší a záněty dýchacích cest. Zlepšuje spánkový rytmus, odstraňuje poporodní trauma, uvolňuje svalové napětí, pozitivně ovlivňuje stavy alergiků.. Velice důležitý je i přínos po emocionální stránce – upevňuje láskyplný vztah mezi děťátkem a rodičem. Dále stimuluje vnímavost, navozuje pocit klidu, pohody a bezpečí, zlepšuje komunikaci a harmonii v rodině.

Masáž provádí rodič nebo někdo děťátku blízký. Lze ji aplikovat již od narození a udělat z masáže rituál, kdy své děťátko denně masírujeme ve stejnou dobu například před nebo po koupání. Masáž se provádí přírodními oleji (lisovanými za studena), bohatými na vitamíny a minerály.

Kurz baby masáže - masáže miminek

Účinky baby masáží:

 • Prohloubení vazby mezi rodiči a dětmi
 • Navázání neverbální komunikace
 • Zklidnění – děti se učí relaxovat, soustředit se, lépe spolupracují a lépe usínají
 • Děti jsou odolnější vůči nemocem i škodlivým vlivům okolního prostředí
 • Zlepšuje trávení i krevní oběh
 • Napomáhá procesu uvědomování si vlastního těla

 

Účinky u problémových dětí:

 • Odstranění poporodního traumatu (především po těžkém porodu a císařském řezu)
 • Léčení dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, lehké mozkové dysfunkce
 • Zlepšení stavu astmatiků, alergiků, ekzematiků
 • Zklidňuje neklidné, stresované děti

Kurz baby masáže Vás naučí nejen techniku doteků a hmatů, ale i vhodné používání masážních olejů a správnou manipulaci s dítětem. Každá hodina má část teoretickou i část praktickou.

Druhy kurzu:

 • Skupinový – celkem 2 lekce, každá trvající cca 60 – 90minut
 • Individuální – pro děti vyžadující individuální přístup

Kurz mohou absolvovat i těhotné ženy, které nácvik masáží praktikují na panence.

Kurz baby masáže Vás naučí nejen techniku doteků a hmatů, ale i vhodné používání masážních olejů a správnou manipulaci s dítětem. Každá hodina má část teoretickou i část praktickou.

Skupinový kurz

Termín: bude vypsán dle aktuální poptávky

Cena: 800 Kč / 2 lekce

Individuální kurz

Cena: 1200 Kč – obě lekce proběhnou v 1 návštěvě

Upozornění: V čase schůzky / terapie je zahrnut i čas příchodu, konzultace a odchodu. Pokud přijíždím za Vámi, účtuji si cestovné ve výši 10 Kč / 1km (minimální úhrada cestovného je 50 kč). Sjednanou schůzku je možné zrušit nejpozději do 24 hodin před začátkem. Pokud schůzku zrušíte později, bohužel již neseženu náhradu na Vámi zrušený čas. V tomto případě hradíte stornopoplatek 500 Kč. V případě, že schůzku zrušíte v den Vaší návštěvy nebo se nedostavíte, hradíte plnou částku za dojednanou službu. Objednáním mých služeb vyjadřujete souhlas s tímto storno poplatkem.

S sebou: látková čtvercová plena pod miminko, miminko nebo panenka

Objednat se na baby masáž