Předporodní příprava pro těhotné

Komplexní přípravný kurz na téma těhotenství, porod a mateřství

Předporodní příprava probíhá formou povídání s dulou na různá témata a zahrnuje celkem 8 lekcí. Lekce lze navštěvovat jednotlivě, nebo jako celý kurz.

 • 1. Lekce: Příprava na příchod děťátka – těhotenství, péče o těhotnou ženu, možné obtíže v těhotenství,  jak se nejlépe na porod připravit (využití přírodních prostředků, masáž hráze), co s sebou do porodnice, výbava pro miminko, výběr porodnice.
 • 2. Lekce: Porod a vše kolem něj –  fáze porodu, jak poznáme, že porod začíná, co můžeme dělat doma, co nás čeká po příchodu do porodnice, I. doba porodní, II. doba porodní, III. doba porodní, podpora bondingu.
 • 3. Lekce: Šestinedělí – péče o ženu v šestinedělí, psychické změny v šestinedělí, možné obtíže v šestinedělí, doporučení po fyziologickém porodu a po sekci, , hygiena, životospráva, režim dne, sex po porodu, antikoncepce, cvičení po porodu.
 • 4. Lekce: Kojení – správný začátek, výhody kojení, techniky kojení, jak poznáme, že dítě prospívá, co dělat když máme nedostatek nebo nadbytek mateřského mléka. problémy při kojení, alternativní způsoby podávání mateřského mléka
 • 5. Lekce: Péče o miminko – přebalování, koupání, hygiena, režim dne, co dítě trápí, psychomotorický vývoj dítěte.
 • 6. Lekce: Právní minimum pro rodiče – na co má rodička právo, co může odmítnout, poplatky u porodu, právo na informovaný souhlas, právo na negativní revers, odchod domů po ambulantním porodu, převzetí dítěte do péče pediatra, očkování, podání stížnosti, porodní plán z právního hlediska. 
 • 7. Lekce: Praktický nácvik k porodu pro rodičku i partnera – jak může partner rodičce při porodu pomoci, masáže u porodu, úlevové polohy pro 1. dobu porodní, polohy k porodu, manipulace s dítětem.
 • 8. Lekce: Příprava porodního přání, nošení dětí v šátku, diskuze, prostor pro dotazy, zpětnou vazbu, promítnutí videa.

Povídání s fyzioterapeutkou, dulou a lektorkou Hypnoporodu na témata týkající se těhotenství, porodu a mateřství...

Skupinová předporodní příprava:

Kde probíhá: Ečerova 8, Brno – Bystrc

Kdy probíhá:  pondělí  17:00 – 19:00

Cena: 1800,– Kč / 8 lekcí jdoucích po sobě  // 500,– Kč / jednorázový vstup za osobu (partner : + 40% z ceny jednorázového vstupu)

Jednotlivé lekce: (termíny jsou orientační, může dojít ke změně)

 1. lekce : Příprava na příchod děťátka 
 2. lekce: Porod a vše kolem něj   
 3. lekce: Šestinedělí     
 4. lekce: Kojení   
 5. lekce: Péče o miminko     
 6. lekce: Právní minimum   
 7. lekce: Praktický nácvik k porodu     
 8. lekce: Diskuze     

V případě zájmu o tento kurz je nutné se přihlásit zde.

 

Individuální příprava k porodu či konzultace před porodem

Se ženou (partnery) jsou probrána jednotlivá témata individuálně, proto je zde větší možnost otázek a přípravy ženy dle jejich konkrétních představ. Frekvence setkání je individuální. Může jít o jeden celý den, nebo setkání rozdělit na 2 – 3 návštěvy.  V případě návštěvy u Vás doma je k ceně připočteno cestovné 8 Kč/1km. Minimální úhrada cestovného je 50Kč.

Cena: 1000 Kč / 50 minut

 

Upozornění: V čase schůzky / terapie je zahrnut i čas příchodu, konzultace a odchodu. Pokud přijíždím za Vámi, účtuji si cestovné ve výši 10 Kč / 1km (minimální úhrada cestovného je 50 kč). Sjednanou schůzku je možné zrušit nejpozději do 24 hodin před začátkem. Pokud schůzku zrušíte později, bohužel již neobsadím Vámi zrušený čas. V tomto případě hradíte storno poplatek 500 Kč. V případě, že se nedostavíte v den Vaší návštěvy, hradíte plnou částku sjednané služby.  Objednáním mých služeb vyjadřujete souhlas s tímto storno poplatkem. 

Objednat individuální lekci předporodní přípravy

1 000 1 800